De Academische Dag

Vrijdag 25 maart was de vierde Academische Dag voor 4, 5 en 6 vwo. De coronarestricties van afgelopen winter, zetten een streep door het evenement eerder dit jaar. Dat we alsnog een beschikbare datum konden vinden in de jaaragenda en de sprekers vrij konden maken voor een bijdrage, was een geluk. We zijn vrijdag begonnen met een lezingenreeks waarbij enthousiaste ouders en bekenden kwamen vertellen over hun studie en werkzame leven. Het doel was de buitenwereld de school in te halen en leerlingen kennis te laten maken met hun mogelijkheden op het gebied van studie en beroep.

Gedurende het tweede en derde uur waren er voorlichtingenrondes van studenten van de Universiteit Leiden en de Rijksuniversiteit Groningen. De leerlingen konden kennis maken met studierichtingen als criminologie, geneeskunde, psychologie en politicologie. Uiteindelijk hebben we de dag afgesloten met een plenaire College-Tour zitting met schrijver/journalist Joris Luyendijk. Onze dank gaat uit naar Thomas Ettes en Fee Kos (4A2) die een mooi meanderend gesprek op poten wisten te zetten, met prikkelende vragen en een solide opbouw. Het leidde tot tal van vragen van onze leerlingen en mooie nieuwe inzichten. Na afloop waren er veel positieve reacties van onze leerlingen; al met al een geslaagde Academische Dag.

<
Stedelijk Dalton College Alkmaar   •   Arubastraat 4, 1825 PV Alkmaar   •   T. 072 562 5000   •   info@daltonalkmaar.nl
Top